INWENTARYZACJA

Inwentaryzacja budowlana jest przedstawieniem rzeczywistego stanu istniejącego budynku. Inwentaryzację wykonuje się najczęściej przy okazji remontu domu, przebudowy czy nadbudowy obiektu. Na podstawie jej rysunków architekt wykona projekt przebudowy.

Sporządzenie inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej potrzebne jest w przypadku większych ingerencji w strukturę budynku. Opracowanie inwentaryzacji budynku jest konieczne w sytuacji, gdy planowany jest remont domu, jego przebudowa, nadbudowa lub rozbiórka. Wynika to z przepisów nałożonych przez Prawo Budowlane. Przykładowo, w sytuacji gdy planowana jest nadbudowa piętra budynku, konieczna jest wiedza na temat jego bieżącego stanu techniczno-użytkowego, aktualnych wymiarów etc. W sytuacji, gdy planowana jest przebudowa budynku, szczegółowe określenie stanu istniejącego obiektu jest szczególnie ważne, ponieważ na podstawie tego dokumentu będzie powstawał nowy projekt przebudowy. 

Inwentaryzację budowlaną często sporządza się również dla obiektów, które są przedmiotem sprzedaży. Wynika to z faktu, iż przyszli właściciele często chcą mieć pewność odnośnie powierzchni użytkowej budynku lub jego stanu technicznego.

SPRAWDŹ NAS

Poznaj nas bliżej i przekonaj się, że jesteśmy NAJLEPSZYM wyborem

Każdą wycenę

ZACZYNAMY

od ROZMOWY!

 

 

ZADZWOŃ lub WYPEŁNIJ FORMULARZ

  Dane kontaktowe

 „PROFIT” Kancelaria Rzeczoznawcy Majątkowego sp.jawna

ul. Bydgoska 81 lok. 3, 64-920 Piła

 67 215 44 99

 biuro@profit.pila.pl

Należymy do Grupy Furman:

Fromularz kontaktowy